Zoek op kunstenaar
Sluit
terug

Toon Pluijmers kunstwerk • schilderij • voorheen te koopTulpenverkoop op de bloemenveiling van Aalsmeer

Pluijmers A.B.  | Anthonie Bernardus 'Toon' Pluijmers, Tulpenverkoop op de bloemenveiling van Aalsmeer, olieverf op doek 88,5 x 103,5 cm, gesigneerd rechtsonder en gedateerd '39

Toon Pluijmers

Tulpenverkoop op de bloemenveiling van Aalsmeer
olieverf op doek 88,5 x 103,5 cm, gesigneerd rechtsonder en gedateerd '39

Dit ingelijste schilderij was voorheen te koop.

De van oorsprong Zeeuwse schilder Toon Pluijmers woonde vanaf 1938 in Amsterdam. Hier volgde hij eerst de Opleiding Tekenleraren. Om zich als vrij kunstenaar te bekwamen studeerde hij daarna ook aan het Hoger Instituut voor Schone Kunsten in Antwerpen. Pluijmers schilderde uiteenlopende onderwerpen, zoals portretten, landschappen, stillevens, stads- en havengezichten en marines. Hij nam actief deel aan het hoofdstedelijke kunstleven, zo blijkt uit zijn lidmaatschap van ‘De Onafhankelijken’, 'De Brug’ en ‘St. Lucas’. Pluijmers gaf les aan de kunstafdeling van de Hendrick de Keyserschool in Amsterdam.

Toon Pluijmers | Maaltijd van de potkachel, olieverf op doek, 80,3 x 60,4 cm, te dateren ca. 1945

Toon Pluijmers

schilderij • te koop

Maaltijd van de potkachel, ca. 1945

Het hele jaar open

Dinsdag t/m zaterdag 11-17 uur en op afspraak