Zoek op kunstenaar
Sluit

Sint Bernardpuppy’s van Otto Eerelman

Een bijzonder werk is te koop van Otto Eerelman. Zijn Sint Bernardpuppy’s worden verkocht en de opbrengst zal gaan naar Stichting van Well-Nijfhof. Deze stichting heeft tot doel het Achterhoekse coulisselandschap in stand te houden en een bijdrage te leveren aan het behoud van de inrichting van de streek.

Eerelman was leerling van de Academie Minerva in Groningen en later van de Antwerpse Academie (1864-1865). Begonnen als schilder van oud-Hollandse interieurs en genrestukken vestigde Eerelman gaandeweg zijn reputatie als schilder van paarden: paarden in de wei, voor de koets, sjees of arrenslee, en in het circus. Beroemd zijn ook zijn schilderijen van koningin Wilhelmina als amazone. Zijn latere werk, uit begin jaren tachtig, betreft bijna uitsluitend hondenportretten of jonge honden in een groep.

Otto Eerelman, Sint Bernardpuppy’s, olieverf op doek 60,8 x 90,5 cm, gesigneerd l.o.